Як вибирати міжкімнатні двері?

Перш за все, сформулюйте свої вимоги до міжкімнатних дверей і визначте: прийнятний для Вас ціновий діапазон; бажані варіанти відкривання дверей; вимоги по дизайну дверей; необхідні розміри. Потім доцільно визначитися з конструкцією дверей, беручи до уваги обставини, що коротко викладені нижче.

Двері з масиву є найдорожчими, але в той же час вони можуть стати справжньою прикрасою інтер'єру і внести в будинок енергетику натуральної деревини; витонченість обробки деталей, різноманіття форм масивних дверей вражають уяву. Ці двері будуть служити довгі роки, але довговічність і бездоганна експлуатація дверей з масиву залежить від дотримання виробниками всіх циклів технологічного процесу при їх виготовленні, а також від якості вживаних ними клеїв і лаків.

На жаль, такі двері в умовах нашого клімату досить примхливі в експлуатації, адже це не сталеві двері, а дерево.

Багато моделей сучасних дверей з комбінованих матеріалів із застосуванням деревоподібних матеріалів (особливо MDF) практично не поступаються по красі, довговічності й експлуатаційним якостям дверям з масиву. Але вони дешевші і менш схильні до реакції на зміну вологості в приміщенні. Ціна на такі двері сильно залежить від породи деревини шпону, використаного для їх обробки, причому вид шпону не впливає на якість дверей, а тільки надає поверхні дверного полотна той або інший відтінок і текстуру. У фірмі, яка пропонує великий асортимент дверей, ви можете заощадити значні кошти, отримуючи можливість вибору зовнішньої обробки дверного полотна.

Недорогими є пустотілі двері (з сотовим заповненням картоном) з формованою зовнішньою панеллю. Ці двері вимагають більш дбайливого ставлення при експлуатації і менш довговічні, але дуже багато залежить і від поверхні двері, і від фурнітури, від якості виготовлення в цілому.

Коробки для дверей можуть бути з масиву, ДСП або MDF. Багато покупців віддають перевагу масиву, але це часом не кращий варіант, оскільки такі коробки більше схильні зміни лінійних розмірів в процесі експлуатації. Нові деревоподібні матеріали перевершують за фізичними властивостям натуральну деревину, а зовнішня обробка такої коробки виконується шпоном тієї ж деревної породи, що і полотно, в результаті чого таку коробку стає важко відрізнити від масиву. Звертаємо ще раз вашу увагу на те, що кожна технологія установки коробок для міжкімнатних дверей з різних матеріалів має свої особливості.

Так як дуже важко при зовнішньому огляді визначити якість дверного полотна, а для міжкімнатних дверей обов'язкова сертифікація не передбачена, рекомендується купувати двері або відомої торгової марки, або робити покупку в солідних фірмах, що гарантують якість своїх товарів. І ще одна дуже корисна порада - в першу чергу визначіться з дверима, а вже потім починайте ремонт і готуйте отвори, щоб не кусати лікті через невідповідність розміру дверних коробок і отворів у стінах.